
Paznokcie hybrydowe
manicure hybrydowy
henna pudrowa
permanentne brwi
permanentne usta
bóle kręgosłupa
Kreski permanentne
Kwasy medyczne
Kwasy medyczne


Kwasy medyczne dzięki swej budowie chemicznej działają w dwóch kierunkach. Po pierwsze złuszczają naskórek w sposób kontrolowany przez osobę wykonującą taki zabieg, a po drugie penetrują głębsze warstwy skóry.
Decydujący wpływ przy zabiegu ma stężenie kwasu medycznego, które dobierane jest indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od niego można kompletnie pozbyć się zmian pigmentacyjnych lub też w dużym stopniu je rozjaśnić.
Zabieg kwasami medycznymi jest bardzo pomocny w usuwaniu drobnych i głębokich zmarszczek oraz przyśpiesza wytwarzanie kolagenu i elastyny, co skutkuje wygładzoną, jędrną i promienną skórą. W dużym stopniu wspierają leczenie trądziku, eliminują rozszerzone pory, minimalizują rozstępy i blizny.
Opis i przebieg zabiegu
W zależności od wybranego kwasu medycznego, pacjent może odczuwać krótkotrwałe pieczenie skóry, a po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Rumień z reguły cofa się w przeciągu kilku godzin po zabiegu. Po zabiegu przez okres 2-3 dni naskórek złuszcza się z różną intensywnością (zależną od stężenia kwasu i cech indywidualnych pacjenta), nie jest to jednak zbytnio dokuczliwe, zaś w przypadku zabiegów powierzchownych jest praktycznie niewidoczne.
Przy użyciu kwasów o wyższym stężeniu lub peelingu złożonego złuszczanie naskórka pojawia się po 2-4 dniach od zabiegu i może przebiegać bardziej intensywnie. Przez okres jednego miesiąca od wykonania peelingu należy zwrócić szczególną uwagę na intensywne nawilżanie skóry i ochronę przed promieniowaniem UV (stosowanie filtrów o wysokim SPF).
Rezultaty zabiegu
Zabiegi z kwasami przynoszą zadowalające efekty jeżeli wykona się serię kilku peelingów. Kwasy medyczne można też wykonać jako jednorazowy zabieg celem odświeżenia wyglądu skóry, poprawy jej kolorytu i napięcia. Są to zabiegi, które dają wielorakie rezultaty:
efekt odmłodzenia skóry i jej regeneracji – redukcja zmarszczek i pełne ujędrnienie
naskórek zostaje wygładzony i zmiękczony
minimalizacja zmian pigmentacyjnych
terapia przeciwtrądzikowa i redukcja blizn potrądzikowych
osłabienie łojotoku i pomniejszenie rozszerzonych porów
redukcja rozstępów
Wskazania do zabiegu
nierówności na skórze,
rozszerzone pory, zaskórniki
drobne zmarszczki
fotostarzenie, niejednolity koloryt skóry, płytkie przebarwienia
skóra mieszana, przetłuszczająca się lub odwodniona, pozbawiona blasku
trądzik pospolity i blizny potrądzikowe