
Paznokcie hybrydowe
manicure hybrydowy
henna pudrowa
permanentne brwi
permanentne usta
bóle kręgosłupa
Kreski permanentne
Nici PDO
Nici liftingujące PDO


Nici PDO tworzą pod skórą rusztowanie dla zwiotczałej skóry bez konieczności zwiększania objętości.
Czym są Nici PDO?
Nici PDO to cienkie i gładkie nitki umieszczone na specjalnej igle i zamknięte w sterylnym opakowaniu. Wykonane są z polidioksanonu (PDO), tego samego syntetycznego włókna, z którego wykonuje się rozpuszczalne nici chirurgiczne. System nici PDO posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do stosowania u ludzi na terenie Unii Europejskiej. Materiał z którego nitki są zbudowane (polidioksanon) jest silnym włóknem syntetycznym, w pełni bioabsorbowalnym, który spełnia wszelkie wymogi farmakopealne względem nici chirurgicznych. Jest znany i stosowany od dawna w medycynie.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu lekarz wprowadza pod skórę od kilkunastu do kilkudziesięciu igieł z przytwierdzonymi do nich nitkami. Igły wyjmuje, nitki pozosają. Cała procedura trwa od 15 do maksymalnie 60 minut i jest niemal bezbolesna. Pacjent może ewentualnie odczuwać delikatne ukłucie.
Jak działają nici PDO?
Wprowadzone do tkanki podskórnej nici PDO pełnią funkcję rusztowania dla zmęczonej i zwiotczałej skóry. Stymulują także komórki, zwane fibroblastami, do produkcji nowego kolagenu, co dodatkowo ujędrnia skórę i poprawia jej napięcie. Stymulacja fibroblastów powoduje także pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że materiał, z którego wykonane są nici pobudza syntezę naturalnego kwasu hialuronowego w skórze.
Efekty zabiegu
Pierwsze efekty w postaci wygładzenia zmarszczek i korekcji zwiotczałej skóry, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonych nici, widać już bezpośrednio po zabiegu. Efekt wypełnienia i ujędrnienia skóry, który wynika z procesu syntezy włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego, widoczny jest po około miesiącu i nasila się z czasem.
Efekty zabiegu utrzymują się średnio przez okres 2-3lat.
Główne wskazania do zastosowania nici PDO:
- poziome zmarszczki na czole
- lwia zmarszczka
- obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, opadające brwi
- zwiotczenie skóry poniżej dolnych powiek
- pogłębione fałdy nosowo-wargowe
- bruzda policzkowo-jarzmowa
- fałd podbródkowy
- linie marionetki
- V-lifting
- opadające policzki
- korekta okolicy jarzmowej
- zwiotczenie skóry w obszarze poniżej żuchwy
- korekta zmarszczek palacza
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania do stosowania zabiegów z zastosowaniem nici PDO są ogólnymi przeciwwskazaniami do wykonywania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich m.in.:
- ciąża/ laktacja
- stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
- choroby autoimmunologiczne
- zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkanek podskórnych
- padaczka
- choroby psychiczne
- zaburzenia krzepliwości krwi
- stosowanie kuracji antykoagulantami (kurację należy zaprzestać na minimum 14 dni przed planowanym zabiegiem)
Po zabiegu
- Sam zabieg nie jest bolesny, ale gdy znieczulenie przestanie działać można odczuwać pieczenie i mrowienie skóry tak, jakby była podrażniona.
- Po zabiegu nitki muszą ustabilizować się w skórze, dlatego też przez pierwszych kilka dni warto spać na wznak i ograniczyć mimikę twarzy.
- Tuż po zabiegu przeciwwskazane będą masaże okolicy poddawanej zabiegowi i intensywne ćwiczenia fizyczne.
- Nici wprowadzone do skóry „nie lubią” podgrzewania tkanek, które mogłoby przyspieszyć ich rozpuszczanie a nawet je uszkodzić. Z tego też względu po liftingu nićmi nie wykonuje się zabiegów laserowych ani z użyciem fal radiowych.