
Paznokcie hybrydowe
manicure hybrydowy
henna pudrowa
permanentne brwi
permanentne usta
bóle kręgosłupa
Kreski permanentne
Mikrodermobrazja
Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegów kosmetycznych. Złuszcza, dotlenia, wzmacnia produkcję kolagenu – czy kontrolowany mikropeeling ma same zalety? Przeczytaj więcej o tym, czym jest mikrodermabrazja, kto może z niej korzystać i ile kosztuje wykonanie zabiegu.
Mikrodermabrazja, inaczej zwana też kontrolowanym mikropeelingiem, to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Od klasycznej dermabrazji zabieg odróżnia właśnie ta możliwość dostosowania stopnia głębokości ścierania. Mikrodermabrazja spopularyzowała się na początku XXI wieku i stała się jednym z ulubionych zabiegów zarówno klientek, jak i kosmetyczek. Można wykonać ją na różnych partiach ciała. Najpopularniejsze to twarz, szyja, dekolt i plecy.
Chociaż mikropeeling wykonuje się przez cały rok, to najlepszą porą będzie jesień i zima. Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać słońca.
Jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z zaskórnikami, trądzikiem, prosakami, rozszerzonymi porami, bliznami, przebarwieniami, nieprawidłowościami w rogowaceniu się naskórka, pierwszymi oznakami starzenia, ale też rozstępami i cellulitem. Obecnie najbardziej znana jest mikrodermabrazja diamentowa, dlatego niewiele osób wie o istnieniu pozostałych odmian. Wyróżnia się trzy rodzaje zabiegu w zależności od materiału użytego do złuszczania – diamentową, korundową i tlenową. Ostatnia, czyli oksydermabrazja, jest najnowszą odmianą, a jednocześnie najmniej ingerującą w skórę.

Mikrodermabrazja przed zabiegiem laserowym
Podczas ścierania poprawia się wchłanialność składników aktywnych, a na okres około dwóch tygodni zmniejsza się bariera ochronna skóry (jednak nie uszkadza jak w przypadku peelingów chemicznych). To sprawia, że mikrodermabrazja jest zalecana przed wykonaniem zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych, terapii kwasami. Jeśli skóra jest wymagająca i potrzebuje silnego efektu peelingu, razem z zabiegiem mikrodermabrazji wykonuje złuszczanie kwasem glikolowym, migdałowym lub alfa-hydrokwasami.
Co daje mikrodermabrazja?
dotlenia i odżywia skórę;
wzmacnia wchłanialność składników aktywnych w kosmetykach;
poprawia kolory i elastyczność skóry;
zmniejsza widoczność płytkich zmarszczek;
zmniejsza widoczność przebarwień i blizn;
oczyszcza i odblokowuje pory;
usuwa zaskórniki i redukuje objawy trądziku;
pobudza skórę do produkcji kolagenu;
poprawia ukrwienie skóry.