
Paznokcie hybrydowe
manicure hybrydowy
henna pudrowa
permanentne brwi
permanentne usta
bóle kręgosłupa
Kreski permanentne
Oxybrazja
Oxybrazja


Oxybrazja jest jednym z rodzajów mikrodermabrazji. Wszystkie tego typu zabiegi mają na celu poprawę wyglądu skóry poprzez złuszczanie. Zaś poszczególne techniki różnią się sposobem działania. Oxybrazja (bądź oksydermabrazja) wykorzystuje wyrzucany pod ciśnieniem strumień powietrza z rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej.
Oksydermabrazja jest najdelikatniejszą spośród wszystkich mikrodermabrazji. Metodę tę poleca się szczególnie osobom z bardzo wrażliwą skórą – nawet naczynkową.
Wśród klientek, które spróbowały, jak działa oxybrazja, przeważają opinie pozytywne.
Po zabiegu skóra jest oczyszczona i ma wyraźnie zdrowszy wygląd. Oksydermabrazja wygładza i wyrównuje naskórek, dodatkowo nawadnia go i poprawia jego koloryt. Skóra jest wyraźnie odmłodzona, a płytkie zmarszczki stają się mniej widoczne. Poprawia się również jędrność skóry. Oxybrazja może być zastosowana jako wstęp do innych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki czemu będą one skuteczniejsze.
Opis zabiegu
Kosmetyczka lub kosmetolog używa aparatu z ruchomą głowicą, która wyrzuca pod ciśnieniem strumień powietrza z rozproszonymi kropelkami soli fizjologicznej. Oxybrazja charakteryzuje się tym, że głowicy nie dociska się, a przesuwa w pewnej odległości od powierzchni skóry. Oksydermabrazja polega na kontrolowanym ścieraniu powierzchniowych warstw naskórka. Jest on usuwany warstwa po warstwie. Kosmetyczka czuwa, by ingerencja nie była zbyt głęboka, a przez to nie dochodziło do uszkodzeń skóry właściwej. Zabieg jest bezbolesny i trwa krótko. Nie wymaga rekonwalescencji – od razu po jego wykonaniu można wrócić do normalnych zajęć. Oksydermabrazja uwrażliwia skórę, dlatego należy chronić ją przed promieniowaniem słonecznym i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak wiatr i mróz.
Wskazania
Oxybrazja zalecana jest osobom ze skórą bardzo wrażliwą i w przypadkach, takich jak:
- starzenie się skóry – utrata jędrności, płytkie zmarszczki, przebarwienia;
- nadmierne rogowacenie naskórka;
- łojotok;
- sucha, odwodniona skóra;
- powierzchniowe blizny;
- rogowacenie okołomieszkowe;
- trądzik pospolity.
Oksydermabrazja jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry, nawet naczynkowej.
Przeciwwskazania
Tak jak w przypadku innych mikrodermabrazji, oxybrazja nie powinna być wykonywana, jeśli występuje:
- uszkodzenia ciągłości skóry;
- naczyniaki płaskie i jamiste;
- niedawne zabiegi chirurgiczne;
- skłonność do bliznowców;
- zakażenia grzybicze;
- zakażenia wirusowe – brodawki, opryszczka itd.;
- zakażenia bakteryjne – liszajec, zapalenie mieszków włosowych;
- nowotwory skóry;
- znamiona;
- łuszczyca.
Objawy niepożądane
W przypadku zabiegów takich jak oxybrazja, skutki uboczne są niezwykle rzadkie. Stosuje się tu sól fizjologiczną w stężeniu pokrywającym się z tymi, jakie mają płyny w organizmie człowieka. Dlatego jest to substancja neutralna dla organizmu i nie wywołuje podrażnień ani alergii, a sam zabieg jest bezpieczny.
Częstotliwość zabiegów
Oksydermabrazja powtarzana jest z częstotliwością zależną od indywidualnych wskazań. W niektórych wypadkach wystarczą pojedyncze zabiegi. Jeśli potrzebne są serie, zazwyczaj zleca się od 2 do 10 zabiegów w odstępach od 7 dni do 4 tygodni. Aby utrzymać efekty, jaki daje oksydermabrazja, należy powtarzać zabieg co kilka tygodni.